Úřad pro civilní letectví

Dubnové termíny zkoušek PPL/LAPL zatím platí, jsou ale plné

Podle aktuálních informací Aerowebu dubnové termíny teoretických zkoušek pro pilotní průkaz PPL a LAPL prozatím zůstávají v platnosti. Zároveň však platí, že jsou termíny zcela zaplněné, a tak se případná možnost přihlášení otevře teprve ve chvíli, kdyby se některý z aktuálně přihlášených lidí ze zkoušky odhlásil. Zkoušky z teoretických znalostí ATPL / CPL / IR / EIR, plánované na období 6.-22. dubna, byly zrušeny.

Připomínáme v té souvislosti, že na ÚCL je nutné dát zvýšený pozor na včasné odhlášení z termínu zkoušky. ÚCL k tomu uvádí: „Vzhledem k velkému počtu odhlášení den před naplánovanou zkouškou, omezuje se odhlašování naplánovaných zkoušek na týden před zvolenou zkouškou. Jestliže se uchazeč neodhlásí ze zkoušky včas a na zkoušku se nedostaví, odebere se mu jeden pokus z daného předmětu. Výjimkou je potvrzení od lékaře.“

Žadatelé o zkoušky dovednosti (lidově „praktické“ zkoušky) při zachování ostatních protiepidemických nařízení tuto zkoušku i nyní mohou vykonat. „Aktuálně však neeviduji žádného uchazeče, který by o tuto zkoušku měl zájem a je to určitě aktuálními protiepidemickými opatřeními,“ řekl koncem března Aerowebu pověřený examinátor SPA (jednopilotních letounů) Jasoň Kučera.

zkouška na pilotní průkaz
Letecká amatérská asociace

LAA zkoušky nadále zajišťuje

Ředitel správy LAA ČR Jiří Koubík Aerowebu sdělil, že zkušební komisaři LAA mohou zkoušky pilotů ultralightů provádět a inspektoři mohou vykonávat činnost, takže piloti pod správou LAA ČR jsou omezeni pouze nařízeními vlády.

Český telekomunikační úřad

ČTÚ začíná znovu zkoušet, přednostně mají možnost přihlášení z podzimu

Dle čerstvých informací Aerowebu začal Český telekomunikační úřad postupně oslovovat uchazeče o průkaz radiotelefonisty OFL/VFL, kteří byli přihlášeni ke zkoušce už od loňského podzimu, a nabízí jim možnost složení zkoušky během dubna. Například na oblastním odboru ČTÚ v Ostravě zkoušky proběhnou 13. a 14. dubna.

„Podle aktuálního předpokladu zhruba od pondělí 12. dubna zveřejníme další informace o otevírání termínů pro další uchazeče. V těchto dnech přednostně oslovujeme přihlášené uchazeče dle pořadí jejich přihlášení a snažíme se s nimi operativně najít nejbližší vhodný termín pro vykonání zkoušky,“ sdělil naší redakci vedoucí Oddělení pozemní pohyblivé služby Odboru správy kmitočtového spektra ČTÚ Pavel Ellinger.

newsletter

Chcete dostávat takové informace e-mailem?

Zadejte prosím níže svůj e-mailový kontakt a příští newsletter již přijde i do Vaší schránky