Current Status
Nezapsáno
Price
Closed
Get Started
This course is currently closed
O level výš

Přípravu na zkoušku pro VFL jsme výrazně vylepšili

Náš testovací portál vás perfektně připraví na zkoušku pro získání všeobecného průkazu radiotelefonisty letecké pohyblivé služby (VFL).

V testech pro průkaz radiotelefonisty najdete autentické znění otázek a autentické znění správných odpovědí z testů na ČTÚ. Špatné odpovědi v testech ovšem neodpovídají špatným odpovědím v testech na ČTÚ. Myslete na to při přípravě a neučte se zodpovídat otázky vylučováním špatných odpovědí. Při testech na ČTÚ budete mít zcela jistě jiné špatné odpovědi.

Aktuální sada přípravných zkušebních otázek odpovídá poslední aktualizaci oficiálních zkušebních otázek ze září 2019.

0
předměty
0
otázek
0 %
příprava

NOVĚ: Vysvětlivky k otázkám

Zkušební otázky jsme obohatili o jejich vysvětlení, případně jsme doplnili odkazy na příslušné legislativní dokumenty či další zdroje, abyste se neučili jen otázky, ale celou problematiku.
Vysvětlivky k otázkám
Bonus

Součástí kurzu je nově také příprava na ústní část zkoušky

Součástí kurzu je nově také část věnovaná ústní části zkoušky. Ta vás interaktivní formou provede všemi úlohami, které vás mohou u ústní části potkat – od poslechu vysílání ATIS přes překlad části letové příručky až po nácvik komunikace při průletu CTR.

Letadlo vysílá mayday

Hláskování, vysílání čísel, standardní fráze​

Jakým způsobem vyhláskujete volací znak svého letadla? Jak se správně vyslovují čísla 4 či 7 v letecké komunikaci? A jaký je rozdíl mezi frázemi „APPROVED“ a „CLEARED“? Přesně to je předmětem této části přípravy na ústní zkoušku.​

Překlad a interpretace anglického textu

Znalost letecké angličtiny rozhodně nekončí standardními frázemi. Desítky situací je třeba řešit tzv. „volnou řečí“ a znalost angličtiny včetně odborných leteckých termínů je nezbytností. Dozvíte se, co z toho je nutné pro složení zkoušky radiotelefonisty.

Umíte odposlechnout zprávu ATIS?

Rozumíte následující nahrávce? Při letu na řízené letiště vás podobná nahrávka téměř vždy potká a na obzvlášť frekventovaných letištích je jeho správná interpretace naprosto klíčová. Podobně je tomu u ústní zkoušky pro všeobecný průkaz.

Modelové komunikační situace

Letíte dopravním letadlem v cestovní hladině 370 a najednou vám praskne čelní sklo. Dle hesla „Fly, Navigate, Communicate“ nejprve zajistíte bezpečné pokračování letu, lokalizujete nejbližší vhodné letiště k přistání a nastane moment, kdy bude potřeba vyslat nouzovou zprávu. Jak na to?
sestaveno dle osnov ústní a písemné zkoušky na ČTú

S našimi online kurzy vás na cestě do kokpitu nic nezastaví!

Testy pro všeobecný průkaz radiotelefonisty

Moderní testovací portál pro přípravu

Studium

Nejprve si v klidu projdete všechny otázky z jednotlivých předmětů

Zkouška

Pak vás čeká několik testů z vybraných otázek a s časovým limitem

Certifikát

Po splnění závěrečného testu obdržíte osvědčení o absolvování
v ceně kurzu získáte roční přístup k materiálům
Průkaz VFL

Pár informací o Všeobecném průkazu radiotelefonisty

Všeobecný průkaz radiotelefonisty letecké pohyblivé služby je zapotřebí, pokud chcete při svých letech používat palubní radiostanici. Na rozdíl od Omezeného průkazu slouží také pro lety do zahraničí.

Zkouška VFL

Průběh zkoušky na Všeobecný průkaz radiotelefonisty

Zkouška pro získání průkazu radiotelefonisty se skládá na Českém telekomunikačním úřadě, na pobočkách v Praze a v Ostravě.

Zkouška se skládá z písemných testů, na které vás nejlépe připraví tato aplikace. Druhou částí je ústní zkouška, její osnovu najdete na webu ČTÚ.

Získejte roční přístup do moderního testovacího portálu a připravte se skvěle na zkoušku VFL

Objednat kurz

About the Instructors

Kurz vytvořil team lektorů a redaktorů serveru Aeroweb.cz.

Hodnocení

Tento kurz zatím nikdo nehodnotil. Buďte první, kdo kurz ohodnotí!