Current Status
Nezapsáno
Price
Closed
Get Started
This kurz is currently closed
O level výš

Přípravu na zkoušku pro všeobecný průkaz radiotelefonisty - VFL jsme výrazně vylepšili

Všeobecný průkaz radiotelefonisty letecké pohyblivé služby (VFL) musí mít každý pilot, který chce létat do zahraničí. Část zkoušky prověřuje znalosti anglické frazeologie a schopnost vedení radiokomunikace v anglickém jazyce. Ale nebojte, náš testovací portál vás na zkoušku pro získání všeobecného průkazu radiotelefonisty letecké pohyblivé služby (VFL) perfektně připraví a to včetně ústní části.

V testech pro všeobecný průkaz radiotelefonisty jsme připravili autentické znění otázek a autentické znění správných odpovědí z testů, které budete skládat na ČTÚ, nicméně špatné odpovědi v testech neodpovídají špatným odpovědím v testech na ČTÚ. V našich přípravných testech používáme jiné znění špatných odpovědí. Myslete na to při přípravě a neučte se zodpovídat otázky vylučováním špatných odpovědí. Při testech na ČTÚ budete mít zcela jistě jiné špatné odpovědi.

Tento přípravný kurz všeobecného průkazu radiotelefonisty jsme tvořili s ambicí naučit vás problematice opravdu rozumět, proto jsme otázky obohatili o vysvětlivky a přípravu na ústní část zkoušky udělali interaktivní formou.

Aktuální sada přípravných zkušebních otázek testu všeobecného průkazu radiotelefonisty odpovídá poslední aktualizaci oficiálních zkušebních otázek z prosince 2022.

0
předměty
0
otázek
0 %
příprava

NOVĚ: Vysvětlivky k otázkám

Zkušební otázky pro zkoušku na všeobecný průkaz radiotelefonisty jsme navíc obohatili o jejich vysvětlení, případně jsme doplnili odkazy na příslušné legislativní dokumenty či další zdroje, abyste se neučili jen otázky, ale celou problematiku. Naučte se při přípravě na získání všeobecného průkazu radiotelefonisty opravdu rozumět dané problematice.
Vysvětlivky k otázkám
Bonus

Součástí kurzu Všeobecného průkazu radiotelefonisty je nově také příprava na ústní část zkoušky

Součástí kurzu pro přípravu na získání všeobecného průkazu radiotelefonisty je nově také část věnovaná ústní části zkoušky. Ta vás interaktivní formou provede všemi úlohami, které vás mohou u ústní části potkat – od poslechu vysílání ATIS přes překlad části letové příručky, komunikaci v případě nouze až po nácvik komunikace při průletu CTR.

Letadlo vysílá mayday

Prasklé čelní sklo, dekomprese, co budu vysílat?

Jak správně komunikovat ve stavu nouze, kdy použít pilnostní a kdy tísňovou zprávu? Připravte se v klidu s našimi kurzy, protože až se inspektor zeptá: "Jste pilot Boeingu 737 v letové hladině FL 350 a prasklo vám čelní sklo, jaké bude vaše vysílání...?", tak budete vědět.

Hláskování, vysílání čísel, standardní fráze​

Jakým způsobem vyhláskujete volací znak svého letadla? Jak se správně vyslovují čísla 0 či 9 v letecké komunikaci? A jaký je rozdíl mezi frázemi „APPROVED“ a „CLEARED“? Přesně to je předmětem této části přípravy na ústní zkoušku.

Překlad a interpretace anglického textu

Znalost letecké angličtiny rozhodně nekončí standardními frázemi. Desítky situací je třeba řešit tzv. „volnou řečí“ a znalost angličtiny včetně odborných leteckých termínů je nezbytností. Dozvíte se, co z toho je nutné pro složení zkoušky radiotelefonisty.

Umíte odposlechnout zprávu ATIS?

Rozumíte následující nahrávce? Při letu na řízené letiště vás podobná nahrávka téměř vždy potká a na obzvlášť frekventovaných letištích je jeho správná interpretace naprosto klíčová. Podobně je tomu u ústní zkoušky pro všeobecný průkaz.

Modelové komunikační situace

Letíte dopravním letadlem v cestovní hladině 370 a najednou vám praskne čelní sklo. Dle hesla „Fly, Navigate, Communicate“ nejprve zajistíte bezpečné pokračování letu, lokalizujete nejbližší vhodné letiště k přistání a nastane moment, kdy bude potřeba vyslat nouzovou zprávu. Jak na to?
sestaveno dle osnov ústní a písemné zkoušky na ČTú

S našimi online kurzy vás na cestě do kokpitu nic nezastaví!

Testy pro všeobecný průkaz radiotelefonisty

Moderní testovací portál pro pohodlnou komplexní efektivní přípravu

Studium

Nejprve si v klidu projdete všechny otázky z jednotlivých předmětů

Zkouška

Pak vás čeká několik testů z vybraných otázek a s časovým limitem

Certifikát

Po splnění závěrečného testu obdržíte osvědčení o absolvování
v ceně kurzu získáte roční přístup k materiálům
Průkaz VFL

Pár informací o Všeobecném průkazu radiotelefonisty

Všeobecný průkaz radiotelefonisty letecké pohyblivé služby je zapotřebí, pokud chcete při svých letech používat palubní radiostanici. Na rozdíl od Omezeného průkazu slouží také pro lety do zahraničí.

Zkouška VFL

Průběh zkoušky na Všeobecný průkaz radiotelefonisty

Zkouška pro získání průkazu radiotelefonisty se skládá na Českém telekomunikačním úřadě, na pobočkách v Praze a v Ostravě.

Zkouška se skládá z písemných testů, na které vás nejlépe připraví tato aplikace. Druhou částí je ústní zkouška, její osnovu najdete na webu ČTÚ.

Získejte roční přístup do moderního testovacího portálu a připravte se skvěle na zkoušku VFL

Objednat kurz

O autorech

Tým lektorů a redaktorů serveru Aeroweb.cz.
5 Hodnocení 4

Hodnocení

✅ ověřený absolvent tohoto kurzu

Kurz mi hodně pomohl při přípravě. Poslechová část zajistila to, že mě žádná otázka od zkoušejícího nepřekvapila. Díky 🙂

1 uživatel považuje hodnocení za přínosné
✅ ověřený absolvent tohoto kurzu

Kurz je skvělý, hlavně ta poslechová část!!! Výborná práce! Moc díky a zdravím!

1 uživatel považuje hodnocení za přínosné
✅ ověřený absolvent tohoto kurzu
✅ ověřený absolvent tohoto kurzu

Veliký dík za tu audio přípravu. Angličtinu jinak moc nemám možnost používat, takže s ní vlastně začínám stále dokola, skvělý kus práce!