Current Status
Nezapsáno
Price
Closed
Get Started
This kurz is currently closed
O level výš

Přípravu na zkoušku pro omezený průkaz radiotelefonisty - OFL jsme výrazně vylepšili

Omezený průkaz radiotelefonisty letecké pohyblivé služby (OFL) musí získat každý pilot, který chce létat s letadlem, zapsaným v českém leteckém rejstříku ve vzdušném prostoru České republiky. V případě letů do zahraničí, je pak potřeba všeobecný průkaz radiotelefonisty (VFL), který oproti omezenému průkazu radiotelefonisty vyžaduje navíc znalost anglické frazeologie.

Náš testovací portál vás perfektně připraví na zkoušku pro získání Omezeného průkazu radiotelefonisty letecké pohyblivé služby (OFL).

V testech pro omezený průkaz radiotelefonisty najdete autentické znění otázek a autentické znění správných odpovědí z testů na ČTÚ. Špatné odpovědi v testech ovšem neodpovídají špatným odpovědím v testech na ČTÚ. Myslete na to při přípravě a neučte se zodpovídat otázky vylučováním špatných odpovědí. Při testech na ČTÚ budete mít zcela jistě jiné špatné odpovědi.

Aktuální sada přípravných zkušebních otázek odpovídá poslední aktualizaci oficiálních zkušebních otázek z prosince 2022.

0
předměty
0
otázek
0 %
příprava

NOVĚ: Vysvětlivky k otázkám

Zkušební otázky pro zkoušku na omezený průkaz radiotelefonisty jsme obohatili o jejich vysvětlení, případně jsme doplnili odkazy na příslušné legislativní dokumenty či další zdroje, abyste se neučili jen otázky, ale celou problematiku. Naučte se tak při přípravě na zkoušku pro získání omezeného průkazu radiotelefonisty opravdu rozumět dané problematice.
Vysvětlivky k otázkám
Bonus

Součástí kurzu na přípravu ke zkouškám omezeného průkazu radiotelefonisty je nově také příprava na ústní část zkoušky

Součástí kurzu pro přípravu na získání omezeného průkazu radiotelefonisty je nově také část věnovaná ústní části zkoušky. Ta vás interaktivní formou provede všemi úlohami, které vás mohou u ústní části potkat – od poslechu vysílání ATIS přes překlad části letové příručky až po nácvik komunikace při průletu CTR.

Letadlo vysílá mayday

Hláskování, vysílání čísel, standardní fráze

Jakým způsobem vyhláskujete volací znak svého letadla? Jak se správně vyslovují čísla 4 či 7 v letecké komunikaci? A jaký je rozdíl mezi frázemi „POVOLENO“ a „SCHVÁLENO“? Přesně to je předmětem této části přípravy na ústní zkoušku.

Nouzové a pilnostní zprávy

Jak správně komunikovat ve stavu nouze? Co když vám praskne čelní sklo, anebo zaznamenáte vibrace na motoru své cessny? Vyšlete nouzovou, či pilnostní zprávu?

Průlet CTR a jiné modelové situace

Blížíte se k MCTR Kbely a máte za úkol požádat o vstup do tohoto prostoru. Řídící letového provozu vám vstup povolí, přidělí kód odpovídače a sdělí příslušné meze povolení. Jakým způsobem na takové vysílání zareagujete? I na to se vás mohou v rámci zkoušky na Omezený průkaz radiotelefonisty mohou zkoušející ptát.
Sestaveno dle osnov ústní a písemné zkoušky na ČTÚ

S našimi online kurzy vás na cestě do kokpitu nic nezastaví!

Testy pro všeobecný průkaz radiotelefonisty

Moderní testovací portál pro pohodlnou komplexní efektivní přípravu

Studium

Nejprve si v klidu projdete všechny otázky z jednotlivých předmětů

Zkouška

Pak vás čeká několik testů z vybraných otázek a s časovým limitem

Certifikát

Po splnění závěrečného testu obdržíte osvědčení o absolvování
v ceně kurzu získáte roční přístup k materiálům
Průkaz OFL

Pár informací o Omezeném průkazu radiotelefonisty

Omezený průkaz radiotelefonisty letecké pohyblivé služby je zapotřebí, pokud chcete při svých letech používat palubní radiostanici.

Ovšem pozor! Omezená varianta je platná pouze pro lety v rámci České republiky. Pro lety do zahraničí je potřeba získat Všeobecný průkaz radiotelefonisty letecké pohyblivé služby.

Zkouška OFL

Průběh zkoušky na Omezený průkaz radiotelefonisty

Zkouška pro získání omezeného průkazu radiotelefonisty se skládá na Českém telekomunikačním úřadě, na pobočkách v Praze a v Ostravě.

Zkouška se skládá z písemných testů, na které vás nejlépe připraví tato aplikace. Druhou částí je ústní zkouška, její osnovu najdete na webu ČTÚ.

Získejte roční přístup do moderního testovacího portálu a připravte se skvěle na zkoušku VFL

Objednat kurz

projděte si dále

Související zdroje a odkazy

O autorech

Tým lektorů a redaktorů serveru Aeroweb.cz.
4.8 Hodnocení 11

Hodnocení

✅ ověřený absolvent tohoto kurzu

Chválím vysvětlivky a zejména oceňuji přípravu na ústní část. Ta je bezvadná. Je jen škoda že otázky nesedí úplně přesně respektive otázky jo, ale odpovědi jsou stejné jen ty správné.

4 uživatelé považují hodnocení za přínosné
✅ ověřený absolvent tohoto kurzu

Chválím a bez výhrad. Přeji všem hodně štěstí u zkoušek Rob.

3 uživatelé považují hodnocení za přínosné
✅ ověřený absolvent tohoto kurzu

Kurz je fajn, díky němu jsem na první dobrou odešla s OFL. Písemný test hotov za cca 15 min, ústní zkouška podobně dlouho.
Překvapilo mě, že z 8 přihlášených vypadli 2 hned po písemném testu, výsledek ústních nevím, šla jsem na řadu hned v první dvojici.
Takže byť OFL není těžký, ani tady to evidentně bez přípravy nejde. Tedy díky za tenhle kurz, opravdu připravil!
A pozor – koukněte se pro jistotu i na českou hláskovací abecedu, sice se už nikde nepoužívá, ale oficiálně v předpisech pořád je a dostala jsem za úkol slovo vyhláskovat i v ní…

1 uživatel považuje hodnocení za přínosné
✅ ověřený absolvent tohoto kurzu

Zdravím, před pár dny jsem úspěšně prošel testy pro omezený radio kurz. Vaše on-line kurzy hodně pomohly, bez nich by to bylo o dost těžší. Doporučuji.

1 uživatel považuje hodnocení za přínosné
✅ ověřený absolvent tohoto kurzu

Hledal jsem kompletní přípravu na OFL zkoušky a tohle naprosto odpovídá mému očekávání – spokojenost.

1 uživatel považuje hodnocení za přínosné
✅ ověřený absolvent tohoto kurzu
✅ ověřený absolvent tohoto kurzu

Kurz je fajn, rozhodně pomůže, ale algoritmus pro generování sady otázek pro závěrečný test velké množství otázek ignoruje!
Je třeba procházet testy v rámci vyuky a nespoléhat, že když budete stále opakovat záverečný test, tak to bude OK. Na tom je třeba zapracovat..

✅ ověřený absolvent tohoto kurzu
✅ ověřený absolvent tohoto kurzu

Upřímně – myslím,že bez tohoto kurzu by se mi zkoušky dělali výrazně hůř, jestli bych je vůbec fal. Velmi dobré, Zkoušky včetně ústního přezkoušení proběhly bez problémů!

✅ ověřený absolvent tohoto kurzu

Dobry den,
za me testy perfektni.- Vysvetleni , pisemna cast i ustni .Zkousku jsem udelala ! Dekuji ted uz mam ty pilotni a doufam, ze to dopadne stejne dobre😊